Class 5A, Div. I

Bi-district

SA Wagner 59, SA Harlandale 7

CC Ray 42 Brownsville Pace 7

SA Southwest 49, SA Brackenridge 27

CC Flour Bluff 56, La Joya Palmview 21

CC Veterans 44, Brownsville Veterans 14

SA Harlan 33, SA Sam Houston 14

Mission Memorial 69, Victoria East 21

SA Memorial 35, Laredo Martin 33

Area

SA Wagner (10-1) vs. CC Ray (7-4), 7:30 p.m. Friday, Corpus Christi's Buc Stadium

SA Southwest (10-1) vs. CC Flour Bluff (8-3), 2 p.m. Friday, San Antonio's Dragon Stadium

CC Memorial (11-0) vs. SA Harlan (8-3), 1 p.m. Friday, Corpus Christi's Buc Stadium

Mission Memorial (10-1) vs. SA Memorial, 7:30 p.m. Friday, Corpus Christi's Cabaniss Multipurpose Stadium

Class 5A, Div. II

Bi-district

Leander Glenn 28, Castroville Medina Valley 14

Port Lavaca Calhoun 56, Sharyland Pioneer 55

Kerrville Tivy 63, Bastrop 62, 2OT

SA Southside 56, Mercedes 7

CC Calallen 49, Pharr Valley View 0

SA Alamo Heights 38, Georgetown East View 21

Mission Sharyland 27, Somerset 21

Brenham 23, Boerne-Champion 20

Area

Leander Glenn (7-4) vs. Port Lavaca Calhoun (8-3), 2:30 p.m. Saturday, Bastrop

Kerrville Tivy (10-1) vs. SA Southside (9-2), 6 p.m. Saturday, San Antonio's Alamo Stadium

CC Calallen (10-1) vs. SA Alamo Heights (8-3), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Heroes Stadium

Mission Sharyland (8-3) vs. Brenham (7-4), 1 p.m. Friday, Corpus Christi's Cabaniss Multipurpose Stadium

Class 4A, Div. II

Bi-district

Cuero 66, Pearsall 12

Rio Hondo 37, Ingleside 20

Llano 21, Hondo 14, OT

CC West Oso 57, Port Isabel 56

Rockport-Fulton 55, Progreso 0

Crystal City 26, Wimberley 21

Raymondville 48, Orange Grove 16

Geronimo Navarro 34, Devine 30

Area

Cuero (10-1) vs. Rio Hondo (9-1), 7:30 p.m. Friday, CC Calallen

Llano (7-4) vs. CC West Oso (7-4), 1 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium

Rockport-Fulton (7-4), vs. Crystal City (8-3), 7:30 p.m. Friday, San Antonio's Alamo Stadium

Raymondville (10-1) vs. Geronimo Navarro (8-2), 7:30 p.m. Friday, Beeville

Class 3A, Div. I

Bi-district

Rice 21, Vanderbilt Industrial 14

SA Cole 16, Lyford 14

Edna 61, Palacios 21

Jourdanton 31, San Diego 21

Marion 56, Aransas Pass 12

Goliad 34, Hitchcock 0

George West 61, Universal City Randolph 7

Yoakum 30, Columbus 13

Area

Altair Rice (10-1) vs. SA Cole (9-2), 7 p.m. Friday, Bastrop

Edna (10-1) vs. Jourdanton (9-2), 7:30 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium

Marion (10-1) vs. Goliad (9-2), 7:30 p.m. Friday, Jourdanton

George West (10-1) vs. Yoakum (9-2), 7 p.m. Friday, San Antonio's Gustafson Stadium

Class 3A, Div. II

Bi-district

Blanco 28, Schulenburg 0

CC London 27, Stockdale 14

East Bernard 57, Johnson City 12

Hebbronville 29, Skidmore-Tynan 20

Poth 35, Santa Rosa 14

Van Vleck 20, Sonora 13

Odem 22, Dilley 8

El Maton Tidehaven 41, Ingram Moore 16

Area

Blanco (9-2) vs. CC London (8-2), 5 p.m. Friday, Floresville

East Bernard (10-1) vs. Hebbronville (6-4), 2 p.m. Friday, Seguin's Matador Stadium

Poth (10-1) vs. Van Vleck (10-1), 7 p.m. Friday, Hallettsville

Odem (11-0) vs. El Maton Tidehaven (5-6), 6:30 p.m. Friday, Port Lavaca

Class 2A, Div. II

Bi-district

Granger 29, Louise 23

La Villa 35, Runge 25

Burton 59, Chilton 13

La Pryor 56, Bruni 16

Falls City 75, Agua Dulce 12

Snook 38, Bremond 34

Woodsboro 46, Charlotte 26

Flatonia 30, Iola 28

Area

Granger (10-1) vs. La Villa (7-4), 7 p.m. Friday, Poteet

Burton (8-2) vs. La Pryor (9-2), noon Friday, Floresville

Falls City (11-0) vs. Snook (9-2), 1 p.m. Friday, Bastrop

Woodsboro (11-0) vs. Flatonia (6-5), 6:30 p.m. Friday, Ganado