CLASS 5A DIVISION I

Bi-district

SA Wagner 59, SA Harlandale 7

CC Ray 42 Brownsville Pace 7

SA Southwest 49, SA Brackenridge 27

CC Flour Bluff 56, La Joya Palmview 21

CC Veterans 44, Brownsville Veterans 14

SA Harlan 33, SA Sam Houston 14

Mission Memorial 69, Victoria East 21

SA Memorial (7-3) vs. Laredo Martin (6-4), 6 p.m. Saturday, Converse's Rutledge Stadium

CLASS 5A DIVISION II

Bi-district

Leander Glenn 28, Castroville Medina Valley 14

Port Lavaca Calhoun 56, Sharyland Pioneer 55

Kerrville Tivy 63, Bastrop 62, 2OT

SA Southside 56, Mercedes 7

CC Calallen 49, Pharr Valley View 0

SA Alamo Heights 38, Georgetown East View 21

Mission Sharyland (7-3) vs. Somerset (7-3), 6 p.m. Saturday, Mission's Thompson Stadium

Brenham 23, Boerne-Champion 20

CLASS 4A DIVISION I

Bi-district

Sealy 55, Taylor 0

Boerne 44, Zapata 11

Liberty Hill 62, Bay City 14

Gonzales 35, Kingsville 15

La Vernia (9-1) vs. Rio Grande City Grulla (3-7), 6 p.m. Saturday, Sinton

Lampasas 42, Freeport Brazosport 35

La Feria 28, Beeville Jones 25

Needville 42, Fischer Canyon Lake 28

CLASS 4A DIVISION II

Bi-district

Cuero 66, Pearsall 12

Rio Hondo 37, Ingleside 20

Llano 21, Hondo 14, OT

CC West Oso 57, Port Isabel 56

Rockport-Fulton 55, Progreso 0

Crystal City 26, Wimberley 21

Raymondville 48, Orange Grove 16

Geronimo Navarro 34, Devine 30

CLASS 3A DIVISION I

Bi-district

Rice 21, Vanderbilt Industrial 14

SA Cole 16, Lyford 14

Edna 61, Palacios 21

Jourdanton (8-2) vs. San Diego (8-2), 2 p.m. Saturday, CC Flour Bluff

Marion 56, Aransas Pass 12

Goliad (8-2) vs. Hitchcock (7-3), 6 p.m. Saturday, El Campo

George West 61, Universal City Randolph 7

Yoakum 30, Columbus 13

CLASS 3A DIVISION II

Bi-district

Blanco 28, Schulenburg 0

CC London 27, Stockdale 14

East Bernard 57, Johnson City 12

Hebbronville 29, Skidmore-Tynan 20

Poth 35, Santa Rosa 14

Van Vleck 20, Sonora 13

Odem 22, Dilley 8

El Maton Tidehaven 41, Ingram Moore 16

CLASS 2A DIVISION I

Bi-district

Holland 63, Junction 12

Wallis Brazos 45, Three Rivers 21

Mason 63, Milano 0

Weimar 57, Freer 7

Shiner 76, Santa Maria 0

Hearne 49, Brackett 6

Refugio 75, Yorktown 0

Thorndale 55, Center Point 24

CLASS 2A DIVISION II

Bi-district

Granger 29, Louise 23

La Villa 35, Runge 25

Burton 59, Chilton 13

La Pryor 56, Bruni 16

Falls City 75, Agua Dulce 12

Snook 38, Bremond 34

Woodsboro 46, Charlotte 26

Flatonia 30, Iola 28