The following are the Alice Swim Team's 2017 TAAF Games of Texas results:

Session #1

Boys 11-12 200 Meter Medley Relay — 9, Matteo Nisimiblat, Emerico Perez, Jaden Molina, Joaquin Molina

Boys 13-14 200 Meter Medley Relay — 3, Roger Revilla, Luca Nisimiblat, JC Charles, Jon Daniel Elizondo

Boys 11-12 100 Meter Freestyle — 24, Joaquin Molina

Boys 11-12 50 Meter Freestyle — 5, JC Charles, 22, Tristian Rodriguez. 23, Emerico Perez.

Boys 11-12 50 Meter Butterfly — 6, Roger Revilla

Boys 11-12 50 Meter Freestyle — 8, Jaden Molina

Boys 13-14 50 Freestyle — 16, JonDaniel Elizondo

Boys 11-12 100 Meter Individual Medley — 12, Jaden Molina

Boys 13-14 100 Meter Individual Medley — 11, Luca Nisimiblat. 12, JC Charles

Boys 11-12 200 Meter Freestyle Relay — Disqualified

Boys 13-14 100 Meter Free style Relay — 3, JC Charles, Roger Revilla, Luca Nisimiblat, JonDaniel Elizondo

Session #2

Boys 9-10 100 Meter Medley Relay — 9, Jason Molina Marco, Munoz, Wesley Strait, Ayden Galvan

Men 15-17 200 Meter Medley Relay — 8, Angle Perez, Matthew Lara, Nathan Arizpe, Trae Rubio

Boys 9-10 50 Meter Freestyle — 12, Marco Munoz

28th Place Nathan Arizpe — 44, Chance Money. 46, Trae Rubio.

Men 15-17 50 Meter Backstroke, — 28, Chance Money

Men 15-17 50 Meter Freestyle — 20, Mathew Lara

Men 15-17 50 Meter Butterfly — 15, Nathen Arizpe

Boys 9-10 25 Meter Freestyle — 11, Jason Molina

Men 15-17 50 meter Freestyle — 43, Trae Rubio. 23, Matthew Lara, 22, Angle Perez.

Boys 9-10 100 Meter Individual Medley — 17, Christopher Goodman

Men 15-17 100 Meter Individual Medley — 34, Chance Money

Boys 9-10 100 Meter Freestyle Relay — 6, Ayden Galvan, Jason Molina, Wesley Strait, Marco Munoz

Men 15-17 200 Meter Freestyle Relay — 6, Trae Rubio, Angle Perez, Nathan Arizpe, Matthew Lara

Mixed 15-17 200 Meter Medley Relay — 5, Nathan Arizpe, Matthew Lara, Hannah Hayslip, Alyssa Ramon

Mixed 15-17 200 Meter Freestyle Relay — 6, Alyssa Ramon, Hannah Hayslip, Nathen Arizpe, Matthew Lara

Session #3

Girls 9-10 100 Meter Medley Relay — 3, Valentina Nisimiblat, Natalie Garcia, Ema Elizondo, Suzanne Jiminian

Woman 15-17 100 Meter Freestyle — 4, Hannah Hayslip. 40, Alyssa Ramon

Woman 15-17 50 meter Backstroke — 30, Aryssa Cruz

Girls 9-10 25 meter Breaststroke — 19, Natalie Garcia

Girls 9-10 25 meter Butterfly — 1, Ema Elizondo

Woman 15-17 50 Meter Butterfly — 1, Hannah Hayslip. 32, Mya Cruz

Woman 15-17 50 Meter Freestyle — 5, Hannah Hayslip. 41, Alyssa Ramon

Woman 15-17 100 Meter Individual Medley — 23, Aryssa Cruz. 26, Mya Cruz

Woman 15-17 200 Meter Freestyle — 19. Aryssa Cruz

Girls 9-10 100 Meter Freestyle Relay — 5, Suzanne Jiminian, Natalie Garcia, Ema Elizondo, Valentina Nisimiblat

Woman 200 Meter Freestyle Relay — 5, Mya Cruz, Aryssa Cruz, Alyssa Ramon, Hannah Hayslip

Session #4

Men 18-24 50 Meter Backstroke — 2, Aaren Perez

Men 18-24 50 Meter Butterfly — 2, Aaren Perez

Men 18-24 50 Meter Freestyle — 2, Aaren Perez

Men 45-49 50 Meter Freestyle — 1, Erick Nisimiblat

Men 18-24 100 Meter Individual Medley — 4, Aaren Perez

Boys 6 and Under 100 Meter Freestyler Relay — 3, Nathan Zuniga, Antonio Nisimiblat, Max Olivarez, Kolt Riley

Boys 8 and Under 100 Meter Freestyle Relay — 6, Jake Molina, Briggs Hoffman, Francisco Uruitia, Christian Lara

Mixed 18 and Over 100 Meter Freestyle Relay — 5, Carolina Nisimiblat, Jenna Hoffman, Erick Nisimiblat, Aaren Perez

Mixed 18 and Over 200 Meter Freestyle Relay — 4, Carolina Nisimiblat, Jenna Hoffman, Erick Nisimiblat, Aaren Perez

Mixed 18 and Over 200 Meter Medley Relay — 4, Erick Nisimiblat, Jenna Hoffman, Aaren Perez, Carolina Nisimiblat

Session #5

Woman 35-39 50 Meter Backstroke — 2, Jenna Hoffman

Woman 35-39 50 Meter Breaststroke — 3, Jenna Hoffman

Woman 35-39 50 Meter Freestyle — 3, Carolina Nisimiblat. 4, Jenna Hoffman.

Girls 8 and Under 100 Meter Freestyle Relay — 13, Jewlyana, Madeline Stacy, Alianah Trigo, Daniela Dominguez.

Session #6

Girls 11-12 200 Meter Medley Relay — 14, Saydee Galvan, Emiliy Garcia, Bria Escobar, Celene Arizpe

Girls 11-12 100 Meter Freestyle — 24, Saydee Galvan.

Girls 11-12 50 Meter Butterfly — 21, Bria Escobar

Girls 11-12 100 Meter Individual Medley — 20, Bria Escobar

Girls 11-12 200 Meter Freestyle Relay — 14, Emily Garcia, Saydee Galvan, Celene Arizpe, Bria Escobar