DISTRICT 30-3A MEET

at Cotulla, Saturday

BOYS

Team standings: 1. Hebbronville 193.5; 2. George West 178; 3. Cotulla 93.5; 4. San Diego 83; 5. Dilley 61

High point: Devon Jackson, George West 33

100 — 1. Isaac Dominguez, Hebbronville 11.02; 2. Kevin Garcia, SD 11.24; 3. Tyrese Perkins, Cotulla 11.41; 4. Jason Soliz, SD 11.49; 5. Jonaven Gonzalez, Hebbronville 11.51; 6. Samuel Jordan, Cotulla 11.61

200 — 1. Kevin Garcia, SD 24.23; 2. Tyrese Perkins, Cotulla 24.45; 3. Emilio Acevedo, Hebbronville 24.47; 4. Emilio Salnias, Hebbronville 24.85; 5. Brenden Henicke, GW 25.08; 6. Sebastian Gonzalez, SD 25.38

400 — 1. Coltan Orr, GW 52.91; 2. Regelio Hernandez, SD 54.01; 3. Brandon Ramirez, SD 54.13; 4. Malachi Romez, Cotulla 54.46; 5. Jacob Martinez, Hebbronville 55.01; 6. Huan Zuniga, GW 55.91

800 — 1. Eric Rodriguez, Hebbronville 1:58.22; 2. Noe Garcia, Dilley 2:03.20; 3. Rory Campbell, GW 2:06.43; 4. Nicholas Mcrae, Hebbronville 2:08.10; 5. Brian Carroll, Dilley 2:09.47; 6. Noah Kelsey, GW 2:11.42

1,600 — 1. Eric Rodriguez, Hebbronville 4:41.94; 2. Nicholas Mcrae, Hebbronville 4:45.36; 3. Noe Garcia, Dilley 4:45.94; 4. Josue Perez, Cotulla 4:49.75; 5. Noah Kelsey, GW 4:51.28; 6. Brian Carrol, Dilley 4:53.93

3,200 — 1. Nicholas Mcrae, Hebbronville 10:43.93; 2. Josue Perez, Cotulla 10:51.50; 3. Noah Kelsey, GW 10:59.21; 4. Adam Garcia, SD 11:49.37; 5. Zach Tunchez, SD 11:50.18

110 hurdles — 1. Devon Jackson, GW 16.16; 2. Vinod Lewis, Hebbronville 16.71; 3. Dakota Wallek, GW 17.05; 4. Samuel Esqueda, GW 17.46; 5. Christan Aranda, Dilley 19.46; 6. Ruben Martel, Dilley 19.97

300 hurdles — 1. Zachary Trevino, Hebbronville 41.89; 2. Allan Ramirez, Dilley 42.90; 3. Vinod Lewis, Hebbronville 43.24; 4. Hunter Freeman, GW 44.89; 5. Jon Rodriguez, SD 46.32; 6. Greg Flores, Cotulla 47.09

400 relay — 1. Hebbronville (Jonaven Gonzalez, Richard Arredondo, Emilio Salinas, Isaac Dominguez) 45.32; 2. Cotulla 45.45; 3. San Diego 45.80; 4. George West 45.98; 5. Dilley 47.37

800 relay — 1. George West (Brenden Henicke, Devon Jackson, Michael Upton, Hunter Freeman) 1:35.23; 2. Hebbronville 1:35.42; 3. Cotulla 1:37.75; 4. San Diego 1:38.62

1,600 relay — 1. Hebbronville (Jacob Martinez, Emilio Acevedo, Zachary Trevino, Eric Rodriguez) 3:32.25; 2. George West 3:35.14; 3. San Diego 3:35.24; 4. Cotulla 3:40.77; 5. Dilley 3:48.45

Long jump — 1. James Miller, GW 21-1.5; 2. Tyrese Perkins, Cotulla 19-9.5; 3. Devon Jackson, GW 19-9; 4. Ryan Briones, SD 19-9; 5. Malachi Romez, Cotulla 19-8.5; 6. Brenden Henicke, GW 19-8.5

Shot put — 1. Scottie Reyes, Dilley 43-3; 2. Oscar Salazar, Hebbronville 40-1.5; 3. Ethan Bernal, GW 39-8.75; 4. Joseph Ramirez Hebbronville 38-2; 5. Ryan Garcia, SD, 37-11.5; 6. Julio Reyna, Hebbronville 36-9

Discus — 1. Scottie Reyes, Dilley 137-2; 2. Elias Cantu, Hebbronville 124-5; 3. Danny Gonzalez, Hebbronville 117-5; 4. Ethan Bernal, GW 115-11; 5. Joseph Ramirez, Hebbronville 108-5; 6. Logan Carroll, GW 98-4

Triple jump — 1. Zachary Trevino, Hebbronville 43-11; 2. James Miller, GW 42-1; 3. Malachi Romez, Cotulla 39-6; 4. Tyrese Perkins, Cotulla 38-5.5; 5. Landon Hensley, GW 38-2; 6. Christan Aranda, Dilley 36-11

High jump — 1. Landon Hensley, GW 6-0; 2. Devon Jackson, GW 5-10; 3. Emilio Acevedo, Hebbronville 5-8; 4. Christan Aranda, Dilley 5-6; 5. Dakota Wallek, GW 5-4; 6. Duran Garcia, Cotulla 5-0; 6. Michael Rodriguez, Hebbronville 5-0

Pole vault — 1. Jacob Bryce, GW 13-0; 2. Derek Freeman, GW 10-0; 3. Hondo Goebel, GW 9-6; 4. Jorge Gonzales, Cotulla 9-6; 5. Raul Puig, Hebbronville 9-0; 6. James Cason, Cotulla 8-6

GIRLS

Team standings: 1. George West 223; 2. San Diego 137; 3. Hebbronville 136; 4. Cotulla 61; 5. Dilley 27

High point: Carolina Flores, Hebbronville 39

100 — 1. Carolina Flores, Hebbronville 13.95; 2. Kaitlyn Holbein, Hebbronville 14.06; 3. Sunni Jo Weaver, GW 14.11; 4. Makayla Henry, Hebbronville 14.16; 5. Gabrila Perkins, Cotulla 14.20; 6. Nazereth Figueroa, GW 14.25

200 — 1. Crystal Amoles, GW 28.15; 2. Gabriela Perkins, Cotulla 29.00; 3. Avianna Canales, Hebbronville 29.20; 4. Makayla Henry, Hebbronville 29.38; 5. Shelby Hellen, Hebbronville 29.68; 6. Cristine Cruz, Cotulla 29.95

400 — 1. Desiree Cisneros, GW 1:06.42; 2. Kacey Daws, GW 1:07.17; 3. Aaliyah Charo, Cotulla 1:07.37; 4. Kaitlynn Revino, Hebbronville 1:07.68; 5. Sydney Pankey, GW 1:07.97; 6. Charisa Garcia, Cotulla 1:08.95

800 — 1. Alyson Pawlik, GW 2:29.29; 2. Madelynn De La Rosa, SD 2:37.08; 3. Veronica Onate, GW 2:40.30; 4. Melody Del Real, Dilley 2:41.88; 5. Lyann Gonzalez, SD 2:49.94; 6. MOrgyn Ramirez, Hebbronville 2:52.23

1,600 — 1. Aaliyah Charo, Cotula 5:52.93; 2. Madelynn De La Rosa, SD 5:54.98; 3. Micaela Gonzalez, SD 6:00.49; 4. Veronica Onate, GW 6:00.97; 5. Melody Del Real, Dilley 6:07.16; 6. Lyann Gonzalez, SD 6:29.68

3,200 — 1. Aaliyah Charo, Cotulla 13:15.11; 2. Veronica Onate, GW 14:00.49; 3. Micaela Gonzalez, SD 14:10.05; 4. Melody Del Real, Dilley 14:34.78; 5. Jaslyn Ochoa, Dilley 15:29.30

100 hurdles — 1. Faith Townsend, GW 16.74; 2. Carolina Flores, Hebbronville 17.74; 3. Bailey Clifton, GW 17.99; 4. Nazereth Figueroa, GW 18.14; 5. Sadie Garcia, Dilley 18.80

300 hurdles — 1. Faith Townsend, GW 50.26; 2. Bailey Clifton, GW 51.58; 3. Enriquetta Espinoza, Cotulla 51.85; 4. Marlena Martinez, SD 51.88; 5. Alondra Renteria, SD 52.45; 6. Nazereth Figueroa, GW 55.20

400 relay — 1. Hebbronville (Carolina Flores, Kaitlyn Holbein, Makayla Henry, Avianna Canales) 53.63; 2. George West 53.68; 3. San Diego 56.68

800 relay — 1. George West (JoLeeza Morin, Crystal Amoles, Alyson Pawlik, Kacey Daws) 1:52.00; 2. Hebbronville 1:56.28; 3. San Diego 1:56.78

1,600 relay — 1. Geoge West (Desiree Cisneros, Alyson Pawlik, JoLeeza Morin, Crystal Amoles) 4:19.55; 2. San Diego 4:33.90; 3. Hebbronville 4:54.06; 4. Dilley 5:07.90

Long jump — 1. Crystal Amoles, GW 15-7.5; 2. Carolina Flores, Hebbronville 14-9.5; 3. Angela Vela, SD 14-7; 4. Zhaleh Perales, Dilley 14-5; 5. Kaitlyn Holbein, Hebbronville 14-2; 6. Sydney Pankey, GW 13-2.75

Shot put — 1. Andrea JImenez, SD 30-9.25; 2. Samantha Lansford, GW 29-5; 3. Isabella Garza, GW 29-4.5; 4. Kriselda Vela, SD 28-6.5; 5. Jennifer Lozano, Hebbronville 28-1.75; 6. Candice Alaniz, GW 27-10.25

Discus — 1. Kaitlyn Salaiz, SD 91-11; 2. Alexis Gallegos, SD 87-9; 3. Jennifer Lozano, Hebbronville 85-7; 4. Andrea Jimenez, SD 82-10; 5. Samantha Lansford, GW 81-8; 6. Candice Alaniz, GW 74-7

Triple jump — 1. Rianna Pena, SD 33-1.5; 2. Kaitlyn Holbein, Hebbronville 32-1; 3. Cammy Bartlett, GW 29-6.5; 4. Lorena Hinojosa, SD 28-9; 5. Zaleigh Perez, SD 27-2.5; 6. Danika Aranda, Dilley 26-4

High jump — 1. Faith Townsend, GW 5-0; 2. Kacey Daws, GW 4-10; 3. Andrea Salinas, Hebbronville 4-6; 4. Cammy Bartlett, GW 4-4; 5. Gabriela Zarate, SD 4-2; 6. Hailie Totland, Hebbronville 4-0

Pole vault — 1. Enriquetta Espinoza, Cotulla 8-6; 2. Carolina Flores, Hebbronville 7-6; Charisa Garcia, Cotulla 7-6; 4. Emma Mosley, GW 7-6; 5. JoLeeza Morin, GW 7-0; 6. Elisabeth Flores, Cotulla 7-0